O nas

Tomed Centrum Rehabilitacji Gdańsk

Centrum Rehabilitacji TOMED jest prywatnym ośrodkiem zajmującym się schorzeniami narządu ruchu.

Pacjenci zgłaszający się do naszego Centrum przechodzą kompleksową konsultację, na której zostają dokładnie przebadani pod kątem neurologicznym, ortopedycznym i rehabilitacyjnym. Po przeanalizowaniu zebranych danych staramy się dobrać indywidualną formę leczenia lub prosimy o wykonanie celowanych badań dodatkowych. Jeśli najbardziej wskazane będzie poddanie pacjenta rehabilitacji to zespół wspólnie podejmuje decyzję o najefektywniejszej formie terapii (terapia manualna, indywidualna terapia ruchowa na sali ćwiczeń, masaże lecznicze, fizykoterapia lub też kombinacja wcześniej wymienionych metod).

Każdy pacjent w trakcie leczenia ma dobierany indywidualny program ćwiczeń dla swojego schorzenia i zwracamy szczególną uwagę na prawidłowe jego wykonywanie w celu podtrzymywania efektów terapii. Dzięki kompleksowej informacji pacjent ma pełną świadomość, na czym polega jego schorzenie i staje się bardziej samodzielny, stosując dobraną dla siebie autoterapię.

 

W ostrych przypadkach wypożyczamy swoim pacjentom profesjonalne aparaty do uśmierzania bólu, stanu zapalnego i elektrostymulacji mięśni. Można wówczas skuteczniej walczyć z dolegliwościami oraz maksymalnie skrócić czas leczenia, co w prostej linii przekłada się na obniżenie kosztów rehabilitacji.

Nasze Centrum specjalizuje się w leczeniu trudnych uszkodzeń krążków międzykręgowych kwalifikowanych do zabiegów neurochirurgicznych. W szczególnie trudnych przypadkach wspomaga nas uznany specjalista w dziedzinie neurologii dr Witold Sołtan, ostatecznie kwalifikując pacjentów do terapii. Prawie wszyscy chorzy powracają do sprawności, pozwalającej prowadzić w miarę normalne życie zawodowe, a nawet uprawiać lekkie sporty bez potrzeby leczenia operacyjnego. W przypadku konieczności zabiegu neurochirurgicznego przeprowadzamy specjalistyczną rehabilitację pooperacyjną, która odgrywa kluczową rolę w uniknięciu takich zagrożeń jak bliznowce itp. Ma ona również zasadniczy wpływ na sprawność zoperowanego kręgosłupa w przyszłości i zminimalizowanie ryzyka kolejnego zabiegu. Kierownik naszego Centrum jest terapeutą polecanym przez lekarzy z Kliniki Neurochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (http://www.plw.pl/lekarze.html).

Osiągamy doskonałe efekty w leczeniu nowoczesnymi metodami skrzywień bocznych kręgosłupa u dzieci (skoliozy) oraz wad postawy. Posiadamy najnowszy system do komputerowego badania wad postawy, dzięki czemu jesteśmy całkowicie niezależni pod względem diagnostyki skrzywień kręgosłupa. Dodatkowo prowadząc już terapię ruchową u dziecka ze skoliozą lub inną wadą poprzez cykliczne badanie stale monitorujemy skuteczność leczenia i w razie potrzeby modyfikujemy terapię. Łączymy nowoczesne metody terapii manualnej z różnymi metodami fizjoterapii, uzyskując nową jakość. Naszym zdaniem żadna metoda leczenia skoliozy nie jest doskonała, więc skutecznie dobieramy wybrane przez nas elementy najnowszych terapii tych schorzeń.

W dziedzinie ortopedii i urazów sportowych współpracujemy z najlepszymi osrodkami w kraju tj. Klinika Chirurgii Ortopedycznej Ortopedika i Carolina Medical Center, gdzie z powodzeniem stosuje się najbardziej zaawansowane metody operacji takie jak: szycie/naprawa uszkodzonych łąkotek, przeszczepy łąkotek w przypadku ich całkowitego uszkodzenia, rekonstrukcje chrząstki i więzadeł różnymi metodami. W przypadku konieczności wykluczenia schorzeń narządów wewnętrznych, mogących wpływać na przebieg terapii, konsultujemy się z uznaną specjalistką tej dziedziny – lek. med. Jolantą Krychowiak-Borowiecką. Nasi specjaliści są członkami European Federation of National Associations of Orthopaedic Sports Traumatology oraz Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej. Posiadają m.in. komplet certyfikatów PTTS w zakresie badania, leczenia zachowawczego oraz przygotowania do operacji i rehabilitacji pooperacyjnej, nawet po najtrudniejszych zabiegach ortopedycznych. Ponadto regularnie uczestniczą w szkoleniach i kongresach z zakresu rehabilitacji ortopedycznej i sportowej co pozwala nam stosować najnowsze protokoły rehabilitacyjne, zindywidualizowane dla potrzeb i stanu konkretnego Pacjenta. Jeżeli uszkodzenie nie kwalifikuje się do leczenia zachowawczego to oferujemy naszym Pacjentom mozliwość konsultacji z lekarzem ortopedą z jednej z wymienionych klinik a nastepnie fachową rehabilitację pooperacyjną połączoną z bieżącą kontrolą lekarską.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Zgłoś się do nas na konsultacje, pomożemy Ci wrócić do pełni zdrowia.

Skontaktuj się z nami